вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna w mgnieniu oka się niszczą oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na płot wskazane jest poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий